סיקורי כדורגל | מתנ"ס שומרון
סיקורי כדורגל

16/4 - אז עונת 2015 נפתחה באופן רישמי, מעט בהתלהבות יתרה שכללה 3 אדומים במחזור הפתיחה אבל עם משחקים מעניינים והתרגשות רבה!

שבי שומרון 2 - אבני חפץ 2

במשחק הראשון לעונת 2015 זכתה שבי שומרון לארח לדרבי הקטן של האיזור את קבוצת אבני חפץ, משחק של גישושים והתרגשות אולי יתר על המידה שגרר במהלכו 2 כרטיסים אדומים מיותרים וחבל שזה קורה אבל בכל זאת שבי שומרון פתחה בסערה ועם לחץ כבד ירדה למחצית ביתרון 2-0. מאמן אבנ"צ כנראה החדיר אמונה בשחקניו ובמחצית השנייה אבנ"צ יזמה וניסתה יותר וזה השתלם, בסוף המשחק הקבוצות נפרדו בתיקו 2 וחלוקת נקודות באחד מהדרבים הקטנים של האיזור.

נופים 5 - ק.נטפים 0

מה נגיד על המפגש המעניין הזה? נטפים שהייתה האלופה בעונה הראשונה של ליגת השומרון ובמשך השנים התפרקה חזרה אלינו השנה בכוחות מחודשים ומנגד נטפים בהופעת הבכורה אי פעם בליגה. על המגרש למען האמת היה משחק טוב, הוגן ושקול ההבדל המשמעותי היה בחדות של שחקני ההתקפה של נופים שידעו לתרגם את המצבים לשערים ומנגד נטפים נראו עוד חלודים ולא הצליחו לנצל את המצבים שלהם. ברכות לנופים על הניצחון המרשים במשחקה הראשון ונראה כי נוספה קבוצה צבעונית חדשה לליגה, נטפים יחפשו נקודות ראשונות במחוזרים הבאים!

חיננית 3 - עץ אפרים 2

2 קבוצות טובות שנפגשו כבר מספר פעמים בעבר, כנראה שגם במשחק הזה ההתרגשות הציפה את האנשים וגם כאן נרשם שהיה משחק אגרסיבי מידי שכלל כרטיס אדום. המשחק התפתח טוב ושקול כך שלא הייתה עליונות ברורה של אף קבוצה, דקות טובות בכל צד. 2-2 ממש עד לסיום והיה נראה שגם כאן תהיה חלוקת נקודות שיוויונית אך ממש ברגעים האחרונים של המשחק במתפרצת איכותית מצאה חיננית את שער הניצחון ואיתו אספה 3 נקודות ראשונות בליגה, קבוצת עץ אפרים נותרה מאוכזבת וגם היא תחפש נקודות במפגשים הבאים!

19/4 - הליגה התברכה השנה בקבוצות חזקות ויציבות

 יקיר במשחק פתיחה ניצחה 6-3 את נטפים שעדין לא הורידו את החלודה, נופים קבוצה יציבה וחזקה עם משמעת טקטית מדהימה עם נצחון בדקה האחרונה 0:1 על אפרים. עץ אפרים למרות ההפסדים מציגה כדורגל טוב סגל הקבוצה השתנה מהעונה הקודמת ונראה שעץ אפרים עוד לא אמרו את המילה האחרונה ואפי התנדבו לשתי משחקים לערב בשניה האחרונה כדי לא לפגוע במהלך הסדיר של הליגה ושילמו על זב בהפסד צורב לברקן 4:1 שכרגיל מציגה כדורגל מעולה וטקטי כבשנים הקודמות. החברה מברקן הגיעו חדים כרגיל ולאחר ההתרגשות הראשונה מצאו כרגיל את הרשת 4 פעמים.

27/4 - איתמר 5 - ענב 4

המשחק הפגיש בין שתי קבוצות טובות והיה הראשון עבור 2 הקבוצות בליגה העונה, קצב מסחרחר היה, ענב פתחו חזק מאוד והראו עליונות שנתנה להם יתרון במחצית של 4-2. איתמר לא נשארו חייבים ועלו בכוחות מחודשים ומוטיבציה מוגברת שהביאה להשתלטות על המשחק במחצית השנייה והעייפות של ענב תרמה גם היא למהפך המרשים שעשו איתמר עד לתוצאה של 5-4 בסיום תיקו היה בהחלט משקף את המפגש המעניין אבל איתמר השכילו לנצח. נרשמו עוד כמה החמצות בשני הצדדים ולמרות זאת המשחק הסתיים עם 9 שערים והרבה מחמאות, נראה שצפויות עוד תצוגות טובות משתי הקבוצות בהמשך!

אלון מורה תפוח 13 - עץ אפרים 2

בדקות הראשונות עוד היה נראה שיהיה צמוד כשהתוצאה הראתה 2-1 לתפוח אבל לא עבר זמן רב ותפוח פשוט שטפו את המגרש במבול שערים. עץ אפרים שהשנה הכריזה שהמטרה העיקרית היא קודם להנות נתנו מה שיש להם אבל זה לא היה מספיק לתפוח זה המשחק הראשון העונה והיא יוצרת לעצמה יחס טוב בשערים וכמו שלמדנו מעונות קודמות יתכן וזה יהיה חשוב להמשך אומנם עדיין רק תחילת הליגה אבל עץ אפרים רושמת כבר הפסד רביעי רצוף מפתיחת הליגה וכרגע היא שוקעת בתחתית בכדי לשפר את הסיכויים הם יהיו חייבים לעשות סוויצ' ולהוציא נקודות במחשקים הקרובים וגם אם לא אז לפחות נהנים.

7/5 - חיננית 3 - אבני חפץ 2

אחלה של מחזור היה לנו עם מבול של שערים (ממוצע של מעל 8 שערים למשחק).

איתמר 6 - נווה מנחם 3 

שתי הקבוצות הגיעו לאחר משחק בודד בליגה שאותו ניצחו בהרבה מאמץ 2 קבוצות חזקות ורף הציפיות מהמשחק היה גבוה בהתאם והמשחק בהחלט ענה על הציפיות. נווה מנחם פתחה טוב את המשחק וכבר הובילה 3-1 אך איתמר כמו שעשתה במשחק הפתיחה שלה מצאה את הצירופים הנכונים וידעה לחזור גם הפעם מפיגור שני שערים והפעם היא לא עצרה ביתרון של שער בודד, החברה מאיתמר דהרו לניצחון שני בליגה ולנווה מנחם פשוט לא היה מענה משחק מצויין שנגמר בתוצאה גבוהה שסימנה לבאות לגבי הערב. איתמר עם פתיחה מעולה של 2 נצחונות לא קלים ועם כמות גבוהה של הבקעות, נווה מנחם לא מתרגשים במיוחד גם בעונה הקודמת הם פתחו בינוני וסיימו אלופים.

אבני חפץ 6 - מגדלים 2

המשחק הראשון אי פעם של החברה ממגדלים בליגת השומרון לווה כנראה בהתרגשות מהמעמד לכתחילה מגדלים עוד הובילה אבל זה לא החזיק מעמד זמן רב, אבני חפץ התעשתו מהר, הגיעו ללא מעט מצבים וגם ידעו לנצל והדבר הביא לפריקת מתח לא קטנה אצל השחקנים מגדלים עוד ניסתה מידי פעם לעקוץ אך החברה נראים מעט חלודים ויצטרכו להתפקס בהמשך על מנת להוציא נקודות.

אין ספק שמגדלים קבוצה מרעננת ומוסיפה לליגה, אבני חפץ אחרי פתיחה בינונית לליגה שכללה תיקו והפסד רושמת 2 ניצחונות רצופים ומעט מתייצבת ובנוסף כובשת לא מעט שערים. אולי העונה אחרי כמה פספוסים בעבר נראה אותם (אבנ"צ) בשלבים הגבוהים? מעניין!

ענב 6 - שבי שומרון 2

הדרבי של האיזור יהמר לזכות 2 הקבוצות שהמשחקים בינם תמיד מתנהלים ברוח טובה ובכבוד הדדי שראוי לציון. ענב הגיעה לאחר הפסד צורם במשחק הראשון שלה ושב"ש אחרי תיקו קשוח. המשחק התחיל בקצב מעט איטי ובשליטה קלה של ענב אך במתפרצת מעולה שב"ש הפתיעו ועלו ליתרון 1-0 שנשמר אך לסיום המחצית הראשונה במחצית השנייה ענב שינתה מעט את המשחק והחברה משב"ש נגררו לקצב של ענב ששינה לגמרי את תמונת המשחק ענב עלתה ל2-1 מהיר ושוב במתפרצת טובה שבי השוו אך השיוויון החזיק לא יותר מחצי דקה מהרגע שענב הובילה 3-2 היא השתלטה על המשחק והוסיפה שערים. שבי עוד יכלו לצמצם מעט עם פנדל לטובתם (נגיעת יד ברחבה) אך גם את זה הם לא ניצלו (בעיטה לקורה) וענב עם גול בשניה האחרונה קבעה את תוצאת המשחק, 6-3 אחלה של משחק! 

11/5 - ערב משוגע מכמה היבטים (לא בהכרח חיוביים)

 נופים 4 - יקיר 1

נופים הגיעה לאחר ניצחון קשה מול אלון מורה מהמקום הראשון בליגה והיחידה שהשלימה 3 משחקים ללא הפסד. יקיר הגיע לאחר הפסד כואב לברקן במחזור הקודם במטרה לחזור למסלול הניצחונות התפתח משחק טוב ויחסית שקול אבל נופים כמו שעשתה עד המחזור הזה ידעה לתרגם את המצבים בצורה טובה יותר. יקיר חסרו מעט שחקני מפתח וזה בטח לא תרם להם נופים עם עוד ניצחון משכנע ושמירה על המקום הראשון עם מאזן מושלם לשני הקבוצות יש שבוע וחצי מנוחה, במחזור הבא של נופים הם פוגשים את נווה מנחם (האלופה) לקרב מעניין מאוד שאולי יאותת לשאר הליגה, יקיר פוגשת את ענב למשחק מעניין.

מגדלים 4 - חיננית 2

משחק שהתפתח בצורה מאכזבת חיננית הגיעה עם חילוף בודד וחסרה בשחקן חשוב עבורה אך כבר עלתה ליתרון ואז המשחק יצא משליטה ונגרר לאלימות, אדום לחיננית הותיר אותם ב4 שחקנים ל2 דק' מגדלים אומנם בצורה מעט מבולגנת עלתה ל3-2 ובהתקפה טובה שהכניעה כבר את השוער הביאה את הכדור למצב של גול אך הכדור נעצר על קו השער בידו של שחקן חיננית, המקרה גרר אדום נוסף שהשאיר את חיננית ב4 שחקנים עד לתום המשחק וכמובן לפנדל שנוצל היטב על מגדלים שעלו ל4-2 ושמרו על התוצאה עד לסיום המשחק. חיננית ב4 שחקנים דווקא הגיע להזדמנות או שתיים אך זה היה גדול עליה ובצדק. חיננית עם הפסד ראשון העונה ומגדלים עם נקודות ראשונות, הכל עוד פתוח!

ענב 4 - ברקן 3

משחק משוגע, 2 קבוצות טובות ומוכנות ברקן פתחה טוב והשתלטה על המשחק ענב ניסתה לעקוץ ללא הצלחה, לבסוף נפרץ הסחר וברקן עלו ליתרון 1-0 החברה מברקן לא הורידו הילוך והמשיכו ללחוץ עד להובלה של 3-0. המשחק עבור ענב היה נראה כבר אבוד אך ענב לא הרימה ידיים, גול מערבוביה ברחבה וגול מבעיטה חופשית צימקו את התוצאה ל3-2 שגרם למתח רב סף העצבים של החברה מברקן הרקיע והדבר עבד לרעתם בגדול ענב ניצלה את התפנית, המשיכה ללחוץ והדבר השתלם. שיווין 3-3 וכ5 דקות לסוף הושלם מהפך מהקבר ל4-3 בדקה האחרונות ברקן לחצו עם כל השחקנים כולל השוער במטרה להשיג שיוויון אבל ענב התמודדה וירדה מנצחת, משחק טוב ל2 הקבוצות!

20/5 - שב"ש 2 – אל"ת 2

אל"ת הגיעה לאחר שני ניצחונות בתקווה להמשיך את הרצף הטוב ואילו שב"ש עדיין ללא ניצחון מפתיחת העונה (תיקו והפסד). המשחק היה שקול מאוד עם מצבים לשני הצדדים, שב"ש היו אלה שעלו ליתרון ראשונים אבל אל"ת שהגיעה בהרכב מעט מצומצמם הצליחה להפוך את התוצאה ל2-1, שב"ש לא נשברו ולעיני הקהל הביתי השוו וגרמו לחלוקת נקודות שווה. אל"ת אומנם לאחר השלמת 5 משחקים אך היא בצורה בטוחה מתמקמת בצמרת ואילו שב"ש שהשלימה רק 3 משחקים נמצאת כרגע עמוק בתחתית עם 2 נקודות בלבד, שב"ש סופרת את הימים עד למפגש המסקרן הבא מול ברקן שוב במגרש הביתי ואילו אל"ת ממתינים למשחק מול אבנ"צ. במשחקים של אבנ"צ ממוצע של 7.8 שערים ואילו בשל אל"ת 7, האם מחכה לנו מבול של שערים גם במפגש בינהם?

חיננית 2 - נטפים 1

חיננית אחרי ההפסד למגדלים הגיעה נחושה לחזור לנצח ואילו נטפים שסוף סוף אספה נקודות ראשונות בליגה בניצחון על עץ אפרים קיוותה לנצל את המומנטום, חיננית כבר עלתה ליתרון 1-0 ואז החברה מנטפים עבדו נכון והצליחו להשוות ומיד לאחר מכן בהגנה קשוחה שמרו על התוצאה.. כל זה נשמר היטב אבל אז כמו בתסריט כמעט כתוב מראש במשחקים של חיננית העונה הגיעה הדקה האחרונה של המשחק בבישול בעקב לילד הפלא של חיננית (סיפור טוב בפני עצמו-שאלו את הרכז) שהסתיים בשער חיננית שוב ירדה מנצחת ושלחה את נטפים שוב מנוצחת. חיננית תופסת מקום בצמרת וממתינה למשחק קשה מאוד מול נווה מנחם, מנגד החברה מנטפים עמוק בתחתית יוצאים להפסקה של 3 שבועות שבהם יעשו חושבים וינסו לזעזע את המערכת, מיד בתום החופשה שלהם הם יפגשו את ענב.

24/5 - איתמר 8 - עץ אפרים 3

טרם המחזור הנ"ל רק 2 קבוצות הגיעו עם מאזן מושלם ואחת מהם זו איתמר, עץ אפרים גם הגיע עם מאזן מושלם אבל שלילי על הנייר המשחק הוכרע מראש ומהלך המשחק תאם את הציפיות. החברה מעץ אפרים שבאים העונה לכיף אכן נהנו על המגרש ולעומת את איתמר שמתחילת העונה מכוונת גבוה באה לעבור מבול של שערים במשחק הביא לתבוסה נוספת לעץ אפרים והשאיר את 2 הקבוצות ברצף שבו הגיעו למשחק, איתמר ממשיכה עם כמויות גדולות של שערים במשחקים בהם היא שותפה ובמפגש הבא פוגשת את נופים למפגש צמרת מעניין. עץ אפרים בקרב תחתית מטורף מול שב"ש, חצי מהמשחקים בליגה הסדירה כבר מאחוריהם ובכולם נרשמו הפסדים, אולי הפעם זו ההזדמנות האחרונה עבורם?

ענב 6 - יקיר 4

יקיר הגיעה עם רצף ששל שני הפסדים וחיפשה לצאת מהרצף השלילי ואילו ענב הגיעה עם רצף שני נצחונות וחיפשה יציבות. יקיר לחצה על הדבשה מוקדם והחברה מענב הופתעו פעם אחר פעם עד למצב של 3-0 עבור יקיר, אבל כמו במשחק הקודם של ענב גם כאן הם לא נשברו וחזרו ל3-2 עוד לפני תום המחצית. יקיר כבר עלו ל4-2 אבל כאן זה נעצר, כמו בכל הניצחונות עד עכשיו של ענב הם היו קודם בפיגור ענב התאפסה והתחילה ללחוץ חזק עד למצב של 6-4 עם אופציה ליותר. נרשם אירוע מכוער עבור שחקן יקיר שיצא באדום בשל דיבורים מיותרים ולא מכבדים מול השופט. (פרט לאדום הוא קיבל הרחקה המשחק הקרוב של יקיר מול אלון מורה ויתכן שזה ישפיע משמעותית). ענב במשחק הבא פוגשת את חיננית שלהם היסטוריה מעניינת ופרט לכך שתי הקבוצות עם אותו מספר נקודות ומשחקים העונה, להיט!

נווה מנחם 2 - נופים 2

הרבה ציפיות היו מהמשחק הזה בין האלופה המכהנת לבית מובילת הליגה. המשחק באמת התפתח בצורה מעניינת ומרתקת לשני הצדדים, משחק קשוח וטוב של כולם. נווה מנחם לאחר לא מעט זמן הצליחה לפרוץ את ההגנה ולעלות ליתרון אך נופים לא נכנעו וניסו לחזור למשחק, לא עבר הרבה זמן וזה קרב והמשחק הראה 1-1, גם מהנקודה הזו המשחק המשיך בצורה טובה ודקות טובות של כדורגל נראו בשני צידי המגרש. נווה מנחם עלתה שוב ליתרון שנשמר ממש דקה לסוף ואז לצערי המתחים והעצבים עברו את גבולות הטעם הטוב עם מקרי אלימות ששני הצדדים נענשו בעקבותיו (הורדת נקודה עבור כל קבוצה והרחקת שחקנים) לבסוף נופים השוו ל2-2 אבל מה שייזכר מהמשחק זה הסוף העגום.

28/5 - אבני חפץ 4 - אלון מורה 2

אלון מורה הגיע למשחק עם הזדמנות לעלות למקום הראשון בטבלה באם תנצח (לפחות עד המשחק של נופים מיד אחריה) ואבני חפץ חיפשה להתברג בצמרת. המשחק החל כמו שתפוח תכננו והם עלו ל1-0. בהמשך חוסר מזל לתפוח וניצול מצבים של אבנצ הפך את התוצאה עד שנקבע בסיום 4-2 לאבנצ! כרגע אבנצ ממוקמת רביעית עם אותו מספר נקודות כמו תפוח ועם מס יחסית גבוה של משחקים ביחס לשאר היריבות, אלון מורה כבר עם 2 משחקים ללא ניצחון פוגשת במחזור הקרוב את יקיר ואילו אבנצ עם מנוחה של למעלה משבועיים תפגוש בפעם הבאה את ענב לדרבי הקטן של האיזור, שימרו על עירנות!

איתמר 6 - נופים 4

2 הקבוצות ה"ל הם היחידות שלא הפסידו בליגה, נופים הגיעה למשחק אחרי איבוד ראשון של נקודות וחיפשה לחזור ולנצח ואילו איתמר מתחילת הליגה רק ניצחה (3 ברצף) והציפייה הייתה גדולה ואף הגשימה את עצמה. נופים עלו ליתרון די מהיר אבל אז איתמר לחצה על הדבשה והתחילה לברוח כבר ל3-1. לחברה מנופים לא היה תשובות פרט לצימוק התוצאה שנחתמה ב6-4 לטובת איתמר, לא רק שאיתמר הנחילה הפסד ראשון לנופים העונה אלא גם חטפה ממנה את הובלת הליגה כאשר יש לאיתמר 2 משחקים חסרים לעומת נופים! איתמר בהצהרת כוונות, איתמר פוגשים במשחק הבא את ברקן למשחק מעניין מאוד ונופים פוגשים את שב"ש, האם נופים תמשיך באיבוד נקודות? האם איתמר ישמרו על רצף הניצחונות? כל זאת ועוד במחזורים הקרובים של ליגת השומרון!

שבי שומרון 6 - עץ אפרים 0

קרב תחתית לכל דבר, שב"ש עד המשחק הזה אספו 2 נקודות מ12 אפשריות ואילו עץ אפרים שרק הפסידה מתחילת הליגה עם 0 נקודות מ24 אפשריות. האם זו הייתה נקודת השבר של עץ אפרים לגבי העונה? המצב שם לא טוב ובשביל לעלות לרבע הגמר תצטרך פה לא פחות מסנסציה, שב"ש אומנם בתחתית עדיין אבל עם מספר מועט של משחקים יחסית (4) ולכן הכל פתוח מבחינתה. שב"ש שלטו והרבו להבקיע לאורך כל המשחק ואילו עץ אפרים נראו לא טוב, במשחק הבא שב"ש מול נופים למשחק קשה מאוד עבורה ואילו עץ אפרים תנסה את מזלה מול מגדלים המרעננת!

 

E-mail: טלפון: 
אנו מעוניינים להצטרף לרשימת התפוצה על פי התקנון
צרו קשר:
  • א.תעשייה ברקן
  • ברקן
  • ‏03-9066410
  • פקס: 03-9757631
קישורים: